Masz problem z zakupem?
Skontaktuj się z nami: 691 984 816, skitenis@skitenis.pl
lub zostaw kontakt do siebie:
Zamówienia można składać również telefonicznie.

Naciągi tenisowe

Katalog

Kontakt

SkiTenis.pl
ul. Miętowa 23
61-680 Poznań
Zadzwoń: 691-984-816
Email: skitenis@skitenis.pl

Bezpieczne płatności

Śledź nas na Facebooku

Naciągi tenisowe 

Wysokiej jakości, dobrze dobrany i wciągnięty z odpowiednią siłą naciąg tenisowy to niezbędny czynnik wpływający na grę w tenisa ziemnego. W naszej ofercie można znaleźć przede wszystkim naciągi syntetyczne.

Elastyczne naciągi syntetyczne są przeznaczone dla tenisistów ceniących sobie wysoki komfort gry, najczęściej dla osób początkujących i średniozaawansowanych lub zaawansowanych, dla których bezpieczeństwo stawów to podstawa. Elastyczne naciągi nie przenoszą niebezpiecznych drgań, dzięki czemu są przyjazne dla naszych łokci. Wadą tych naciągów jest częste pękanie (dotyczy zawodników o najwyższym poziomie gry) oraz przesuwanie się strun.

Sztywne naciągi syntetyczne to niższy komfort gry, jednak bardzo duża siła uderzenia i wytrzymałość naciągu. Inna potoczna nazwa tego typu naciągu to „drut”, nazwa wiąże się z tym, że jest on bardzo twardy, sztywny i wytrzymały. Te naciągi są wykorzystywane przez zdecydowaną większość zawodników tenisa ziemnego.

Innym typem naciągu, którego nie ma na stronie sklepu SkiTenis jest naciąg naturalny wykonany z jelita zwierzęcego. Wyróżnia się on najlepszymi właściwościami jeżeli chodzi o komfort gry i siłę uderzenia, jednak jest mniej trwały niż sztywne naciągi syntetyczne. Naciąg ten jest również podatny na zmianę temperatury oraz wilgotności powietrza – wykorzystuje go m. in. Roger Federer.

Jeżeli chodzi o siłę naciągu im jest ona wyższa – poprawia się kontrola, maleje generowana przez rakietę siła i komfort gry. Im niższa osłabia się kontrola podwyższa siła uderzenia i komfort. Sugerowane przedziały siły naciągu podaje producent na ramie rakiety tenisowej.

Warto pamiętać, że zdjęcie starego naciągu oraz wciągnięcie nowego to czynności wymagające wielu umiejętności, doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu. Przez korzystanie z niesprawdzonych serwisów możemy nawet zniszczyć ramę naszej rakiety. Z tego względu polecamy nasz serwis tenisowy – więcej o nim na stronie: https://www.skitenis.pl/pl/content/7-serwis.

na stronę
Pokaż 1 - 24 z 33 wszystkich produktów